logo

Şefaatli'ye Hoşgeldiniz.
Tarih: 08-17-2017
Saat: 09:01

Rss
Site Map Contacts anasayfa
Anasayfa » Haber » Yozgatta Et ve Balık Kurumu Kuruluyor.
Reklam
yazarYazar: Umut | tarihTarih: 3 Mayıs 2011 / 14:28 | etiketEtiketler: , , ,


Yozgat’ta Pınar şirketi tarafından işletilen Et ve Süt Entegre tesislerinin devri nedeniyle tazminatları ödenip iş akitleri feshedilen işçiler, sorunlarını Vali Necati Şentürk’e anlattı.

Vali Şentürk toplantı salonunda kabul ettiği işçilerle bir süre görüştü. Daha sonra açıklamada bulunan Şentürk, mülkiyeti Yozgat Belediyesine ait olan Et ve Süt Entegre tesislerinin özel sektör tarafından işletildiğini hatırlattı.

Tesisin Et ve Balık Kurumuna Hazine Müsteşarlığı tarafından tahsis edilmesi nedeniyle şirketin Yozgat’taki faaliyetini durdurup, çalışan 95 işçinin yasal haklarını ödediğini kaydeden Şentürk, ”O nedenle açılacak olan Et Balık Kurumu tesislerinde işten çıkarılanların özel ve yasal bir hakkı yoktur. Ancak, Et Balık Kurumu işçi alımı yaparken, İşkur aracılığı ile daha önce çalışanların tecrübeli olmaları nedeniyle öncelik tanıyacaktır” dedi.

”Et Balık Kurumu tesisleri mayıs ayında açmak üzere 20 kişiyi geçici olarak işe alacaktır” diyen Şentürk, daha sonra ise kadrolu personelin ihtiyaç duyuldukça tesislerde istihdam edileceğini sözlerine ekledi.

Hiç yorum yapılmamış!

YORUM YAP

İsim:
Email:
Site:
Yorum: