logo

Şefaatli'ye Hoşgeldiniz.
Tarih: 08-17-2017
Saat: 09:03

Rss
Site Map Contacts anasayfa
Anasayfa » Haber » Yozgatta Açılması Düşünülen ET Ve Balık Kurumuna 16 Milyonluk Bütçe
Reklam


Et ve Balık Kurumu (EBK) Genel Müdürü Muhammet Kaya, Yozgat’ta EBK’ya devredilen Et ve Süt Entegre Tesisleri’ne 16 milyon Liralık yatırım yapacaklarını; 70’i işçi 26’sı memur statüsünde toplam 96 personel istihdam edileceğini açıkladı.

Yozgat’ın sınır komşuları Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Çorum’u içine alan bölgede 200 bin baş besi hayvanı olduğunu belirten Kaya, Yozgat’taki tesislerin günlük 100 büyükbaş, 300 küçükbaş kesim kapasitesi olduğunu, dolayısıyla da tesislerin tam kapasite ile çalışan bir bölge tesisi hâline geleceğini söyledi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ da, “Bölgede bir et kombinası yok. Yozgat bundan sonra tüm Orta Anadolu’ya hitap edecek. Bu tesis, bölgemizde hayvancılığın gelişmesini ve Yozgat’ı hayvancılığın merkezi haline getirecektir” diye konuştu.

EBK Yozgat tesislerinin açılışını, 17 Mayıs’ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yapacak.

Yozgat, Orta Anadolu’da hayvancılığın merkezi olacak

AK Parti Grup Başkanvekili ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ ise, “Bölgede bir et kombinası yok. Yozgat bundan sonra tüm Orta Anadolu’ya hitap edecek. Bu tesis, bölgemizde hayvancılığın gelişmesini ve Yozgat’ı hayvancılığın merkezi hâline getirecektir” diye konuştu.

EBK Yozgat tesislerinin açılışını, 17 Mayıs’ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yapacak.

Hiç yorum yapılmamış!

YORUM YAP

İsim:
Email:
Site:
Yorum: