logo

Şefaatli'ye Hoşgeldiniz.
Tarih: 08-21-2017
Saat: 03:59

Rss
Site Map Contacts anasayfa
Anasayfa » Haber » Yozgat Jeotermal birliğinde
Reklam
yazarYazar: Umut | tarihTarih: 5 Mayıs 2011 / 22:18 | etiketEtiketler: , , ,


Jeotermal kaynaklar bakımından Türkiye’nin önemli potansiyeline sahip olan illerinden biri olan Yozgat’ta iki belediye Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği encümen üyeliğine seçildi.

JKBB, 2011 yılı Nisan Ayı Olağan Meclisi hafta sonu Kırşehir’de toplandı. Türkiye’nin çeşitli illerinden, 76 belediyenin katıldığı ve Kırşehir Kültür Merkezi Salonu’nda yapılan toplantıda, Ankara’dan Haymana ve Polatlı, Eskişehir’den Alpu ve Mihalcık, İzmir’den Bayındır, Karabük’ten Eskipazar, Kırşehir’den Çiçekdağı, Mucur ve Akpınar, Kocaeli’nden Başiskele, Kütahya’dan Merkez ve Hisarcık, Nevşehir’den Avanos ve Kozaklı, Yozgat’tan Saraykent ve Sorgun Belediyeleri JeoTermal Kaynaklı Belediyeler Birliği’ne üye oldu. Birliğin Avrupa Kaplıcalar Birliği (ESPA)’ne üye olması da mecliste kabul edildi. Yapılan seçimde Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci yeniden birlik başkanlığına seçilirken, Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz de yeniden encümen üyesi oldu.

JEOTERMAL POTANSİYELİMİZİ HAREKETE GEÇİRİYORUZ

Aziziye’nin jeoTermal kaynaklarıyla şehrin geleceğinin şekillenmesinde lokomotif görevi üstleneceğini ifade eden Başkan Cengiz, “JeoTermal kaynakların verimli kullanılması, daha çağdaş ve modern bir hizmet anlayışıyla yönetilmesi, ciddi katma değer sunması anlamına gelmektedir. Bizim amacımız ilçemiz açısından büyük önem arz eden bu potansiyeli harekete geçirerek, ilçemizin gelişimine katkı sunmaktır. Yaptığımız çalışmalarda ilçemizin Termal zenginliğinin gerek tanıtımı ve gerekse gelişimini sağlamak adına ciddi mesafeler aldık. Kalkınma umudu vaadeden bir değer olan jeoTermal kaynaklarımızı ilçemizin vizyonuna uygun olarak geliştirerek, ulusal ve uluslararası bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. ” dedi.

BİLGİ VE TECRÜBE

PAYLAŞIMI ÇOK ÖNEMLİ

Türkiye’nin jeoTermal Kaynaklar açısından zengin bir ülke olduğunu ve Erzurum’un da bu bağlamda potansiyelli bir il olduğuna vurgu yapan Başkan Cengiz, “Aziziye ilçemiz jeoTermal kaynaklarıyla ön plana çıkmaktadır. Bu kaynakların verimli ve rantabl kullanılması, elbette ki karşılıklı tecrübe ve bilgi paylaşımıyla mümkün olacaktır. JeoTermal Kaynaklı Belediyeler Birliği, bilgi ve tecrübe paylaşımıyla, ülkemizde Termal turizmin gelişimi adına yasalar çerçevede kurulmuş bir yapılanmadır. Aziziye Belediyesi olarak, bu yapılanma içerisinde Encümen Üyeliği’nde temsil edilmek, bizim için ayrıca bir mutluluk vesilesidir. Birliğe üye jeoTermal kaynaklı tüm belediyelerle ortak projeler üretip, ilçemizin hem Termal, hem de sağlık turizmi açısından daha da gelişimini sağlamak adına elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

Hiç yorum yapılmamış!

YORUM YAP

İsim:
Email:
Site:
Yorum: