logo

Şefaatli'ye Hoşgeldiniz.
Tarih: 08-17-2017
Saat: 08:48

Rss
Site Map Contacts anasayfa
Anasayfa » Haber » Şefaatli’ye Mobese Geliyor
Reklam
yazarYazar: Umut | tarihTarih: 24 Nisan 2011 / 21:43 | etiketEtiketler: , , , ,


-İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN MOBESE ÖDENEĞİ-

Şentürk, geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Osman Güneş’in valiliğe gerçekleştirdiği ziyarette bir toplantı düzenleyerek Yozgat’ın sorunlarını görüştüklerini hatırlattı.

Şentürk, bu toplantıda kent güvenlik yönetim sistemlerinin yetersiz ya da bazı bölgelerde hiç olmadığı ile ilgili konunun gündeme geldiğini belirterek, “İçişleri Bakanımız Ankara’ya döndüğünde Yozgat merkez, Boğazlıyan ve Yerköy ilçesi için 500′er bin lira, Akdağmadeni için ise 300 bin lira olmak üzere toplam bir milyon 800 bin lira ödenek tahsis etmiştir. Bu vesileyle kendisine bu katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İl merkezinde Mobese sistemi kurulu bulunmasına rağmen yetersiz olduğunu vurgulayan Şentürk, sözlerini şöyle tamamladı: “Özellikle Atatürk yolu ve yeni yerleşim alanları bu sitemin dışında kalıyordu. Ayrılan bu ödenekle bu yerler sisteme dahil edilecek. Yerköy ve Boğazlıyan ilçemizin Mobese sistemleri yapılacak. Sorgun ve Şefaatli ilçelerimizin Mobese sistemleri ihale edildi. Çekerek ilçesine ise özel idare desteğiyle Mobese sistemi kurulacak. Böylece ilimiz daha güvenli hale gelmiş olacak.”

Hiç yorum yapılmamış!

YORUM YAP

İsim:
Email:
Site:
Yorum: