DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Yozgat 10°C
Yağışlı

Şefaatli’de CHP rüzgarı

Şefaatli’de CHP rüzgarı
18.02.2020
1.857
A+
A-

Siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler mezunu ilçenin saygın ve etkin esnaflarından Ömer İŞGÜZAR CHP Gençlik Kolları başkanı olarak göreve başladı.
2 yıldır gençlik örgütlenmesinden sorumlu Oğuz İbiş‘in şehir değişikliği nedeniyle görevi yeni genç Başkan Ömer İŞGÜZAR devraldı. 
İlçe başkanı Ali BEKTAŞ geçtiğimiz ay yapılan CHP Şefaatli İlçe Kongresinde partiye vermiş olduğu emeklerinden dolayı Oğuz İBİŞ’ e onur plaketi vererek teşekkür etmişti. 

Şefaatli CHP İlçe Başkanı Ali Bektaş açıklamasında

Bu zorlu sürece kadar Gençlik Kolları Başkanlığını sürdüren Oğuz İBİŞ’e emeklerinden ve desteklerinden ötürü teşekkür ederim. Bayrağı devir alan genç arkadaşım Ömer İŞGÜZAR ve yönetim kurulu arkadaşlarına başarılar dilerim.

Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar adaylık açıklamasında

Gençler bizim umudumuz gençler bizim geleceğimizdir. Yeni dönem için hedeflerim var kadınlarımızı ve gençlerimizi siyasete kazandıracağız yeni dönemde gençlerin ve kadınlarımızın önünü açıp yönetimlerde yer almasını sağlayacağım” diyerek bizlere verdiği değeri yineledi. Kendisine örgütüm kadın kollarımız ve gençler adına teşekkür ederim.
Gençliğin enerjisi ile büyüklerimizin tecrübesini harmanlayarak iktidara yürüyen yolda hep birlikte devam edeceğiz.

Ülkesini, vatanını seven laik, demokratik Cumhuriyete bağlı yurttaşlarımızla hep birlikte iktidar yolunda mücadele devam edeceğiz.

Şefaatli İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ömer İŞGÜZAR – Gençleri selamlayarak birlikte geleceğe dair çoban ateşini yakmış bulunmaktayız.

“Devlet” denilince olmazsa olmaz üç unsur vardır; Sınırları ile belirlenmiş bir toprak, Topraklar üzerinde yaşayan insan topluluğu yani Millet ve tüm bunları legal yollarla temsil eden egemen ve tam bağımsız bir Siyasi Erk. Kurucu meclisin ilanıyla birlikte gelen toprak ve millet tanımları sonrasında egemenlik ve bağımsızlığı temsil noktasında Cumhuriyet gibi siyasi mekanizması çok sesliliğe dayanan yönetim biçimi ile yeni devletin temel taşları belirlenmiş oldu.
1980 darbe sonrası siyaset, belirli zümre ve genel anlamda aktif siyasette yaşını almış siyasetçilerce yönetilmeye başlandı. Bir çok aile gençlerin siyaset içerisinde olmasının sakıncalı olacağı öngörüsü ile savlarını dile getirdi ve bu süreç günümüzde de halen alt kuşaklara uygulanmak sureti ile devam etmektedir. Üstelik Cumhuriyetin kurulması sürecinde geçen süreçte, daha sonra muhafaza edilmesi anlamında gençlerin üstlendiği cansiparane rolü hiçe sayarak…
Günümüze geldiğimizde ise halen 1980 darbesi sonrası ithal edilen partili siyaset mantığı ülkenin düşünsel anlamda önündeki en büyük engel olmaya devam etmektedir. Kurucusu olduğu Cumhuriyet içerisinde gençlerimizin siyasetin, yani aslında geleceğini tayin edeceği yapının dışında kalması, ülkemizi oluşturan temel taşların yapısına ters düşmektedir. Bir hususa dikkat çekmek isterim ki Mustafa Kemal üzerinde yaşadığımız bu kutsal topraklarda Cumhuriyeti ilan ettiğinde henüz 42 yaşında idi ve bu birikimi genç yaşlarda oluşturduğu siyasi hafıza ile gerçekleştirmişti. İşte bu yüzden Türk gençliğinin birinci vazifesini “Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyet’ini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.” Şeklinde tanımlamıştır.
Cumhuriyetin temeli çok sesliliğe dayandığından elbette farklı görüş ve düşünceler bizim yegane zenginliğimiz olacaktır. Siyaset, bir çok farklı yoldan aynı amaca giden yollardan oluşan ve sürekli canlılık gösteren bir süreçtir. Kişiler yalnızca hangi yoldan amaca ulaşmak isteyeceğini belirlemekle mesuldür. Benim şahsım adına seçtiğim yol ise Mustafa Kemal’in ilkelerini kendisine düstur edinmiş olan Cumhuriyet Halk Partisidir.
Türk gençliği çalışkan, hayatın her safhasında öğrenmeye çalışan muhasır medeniyetin seviyesini kendisi belirleyecek beceri ve donanıma sahiptir. Liyakatsizlik ile mevki sahibi olmaya tenezzül etmeyecek kadar dürüst, hakkını kirli ellere temas etmeden hakkaniyetle arayacak kadar cesur, insanı insanca yaşatmaya kendini adayacak kadar tarih bilinci benliğine işlemiş, düşüncelerini baskıların ve rantların esiri etmeyecek kadar özgür… İşte ülke siyasetinde bu noktalarda kirlenmemiş yoldur Cumhuriyet Halk Partisi. Gençler, yeniden Mustafa Kemal idealleri ile ülke siyasetinde var olabilme hatta Cumhuriyeti yaşatmanın olmazsa olmaz unsurudur medeniyetin filizleridir. Gönlünde çıkarların getirdiği hayat güzelliği değil, gönlünde Türkiye olanların yoludur yolumuz ve gönlünde Türkiye olanlara her daim gölgesinde kendini bulacağı Cumhuriyetin çınarı tüm gençliğimize hizmet etmeye devam edecektir.

 Sözlerime bu görevi bana layık gören Şefaatli Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanımız Ali BEKTAŞ ve İlçe yönetimine teşekkürlerimi ileterek, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Gençler! Vatanın bütün ümidi ve geleceği size, genç kuşakların anlayış ve enerjisine bağlanmıştır.” Sözü ile son veriyor, geleceğin ümidi olmaya aday gençlerimizi muhabbetle yol arkadaşlığına buradan davet ediyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.