logo

Şefaatli'ye Hoşgeldiniz.
Tarih: 08-17-2017
Saat: 08:52

Rss
Site Map Contacts anasayfa
Anasayfa » Haber » Şefaatli Oteli Kız Öğrenci Pansiyonuna Dönüştürülüyor
Reklam
yazarYazar: Umut | tarihTarih: 25 Aralık 2010 / 2:27 | etiketEtiketler:

Şefaatli Belediyesine ait otel, Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredilerek, kız öğrenci pansiyonu haline getiriliyor.
İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Gamsız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ”Kızlarımızın okullaşması, okullaşan kızlarımızın barınmaları, iaşe ve ibarelerinin sağlanması konusunda sayın valimizin emir ve talimatları doğrultusunda ilimiz genelinde atıl durumda bulunan binaları taradık, Acil Onarım ekibimiz marifeti ile bunların tadilatını yaparak, pansiyonlara çevirmeye devam ediyoruz” dedi.
Gamsız, Şefaatli Belediye Başkanlığı ile yaptıkları görüşmeler sonucunda, belediyenin otel olarak kullanmakta olduğu binada yapılan incelemeler sonucunda, encümen kararı çıkartılarak, protokol ile otelin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilmesinin sağlandığını söyledi. Gamsız, otel binasının 120 öğrenci kapasiteli bir pansiyona dönüştürüleceğini belirtti.
Gamsız, kız öğrencilerine yönelik olarak hazırlanacak olan pansiyonun tamamen girişi ve işleyişinin farklı olacağını kaydetti. Gamsız, Anadolu Lisesine bağlı olarak çalışacak pansiyonda Şefaatli ilçesinde bulunan kız öğrencilerinin tamamının yatılı olmak suretiyle okullaştırılacağını ifade etti.
Gamsız, buradaki amaçlarının bir tek kızın sokakta kalmaması olduğunu sözlerine ekledi.

Hiç yorum yapılmamış!

YORUM YAP

İsim:
Email:
Site:
Yorum: