logo

Şefaatli'ye Hoşgeldiniz.
Tarih: 08-17-2017
Saat: 09:00

Rss
Site Map Contacts anasayfa
Anasayfa » Haber » Recep Tayyip Erdoğan YOZGAT’ta
Reklam

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yozat mitinginde yine muhalefete yüklendi. 2. Milli şef dediği Süleyman Demirel üzerinden muhalefete yüklenen Erdoğan, “bunlar çete kardeşi” dedi.

Kılıçdaroğlu’na seslenen Erdoğan, “Siz alevi kültüründen geliyorsunuz Sayın Kılıçdaroğlu. Yıllarca Çorum, Maraş olaylarından dolayı bu zattı suçlamadınız mı? Şimdi alevi kardeşlerinize bunu nasıl açıklayacaksınız” dedi.

Erdoğan CHP liderinin, ‘Başbakan Recep Tayyip Erdoğan kızının düğün davetiyesini devletin uçağıyla Ürdün’e gönderdi.’ sözlerine çok sinirlendi ve, ‘Bunlarda ne ar ne namus kalmış, durmadan saldırıyorlar’ dedi.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları

“Kuru sıkı atıyorlar “diyen Erdoğan, “Sayın Kılıçdaroğlu’na Antalya’yı soruyorum.. Antalya’ya verdiğiniz sözlere ne oldu. Antalya’yı nasıl aldattılarsa bugün de Türkiye’yi böyle aldatıyorlar.. Ben Kılıçdaroğlu’na yürüyen yalan dedim.. Bunlar koşan yalan koşan.. Belgeli yalancı, vesikalı yalancı bunlar.. Bunlar da ar namus yok.. Güya ben büyük kızımın evlilik davetiyesini özel uçakla Ürdün Kralı’na yollamışım..

Ben şimdi Kılıçdaroğlu’na diyorum ki mertsen bunu açıkla.. Sen namertsin.. Sen hangi çağda yaşıyorsun.. Böyle saçmalık mı olur? Ama bunlarda yüz yok. Ben MHP’li kardeşlerime sesleniyorum; 12 Haziran’da gerekn dersi verin ve dörtte dört yapın. Yozgat’a bu yakışır. Bu süreci bu hızla sürdürürken burada CHP ile ilgili bir belge daha yayınlayacağım.

Bu CHP’nin geçmişinde neler var. 4 Mart 1949 tarihli bakanlar kurulu kararı Bolu’daki Karakatı camiinin Milli Eğitim bakanlığına devri kararlaştırılmıştır. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü, altında CHP’nin bakanlarının imzaları var. Burada camilerin ahır olarak kullandığının kanıtıdır. Atatürk Konya’daki camiilerin restorasyonu için talimat veriyor ama o camileri restore etmek bize kalıyor.

Şimdi kalkmış bir profesör Her canlı ölümü tadacaktır ayetine moral bozucu diyor. Sen profesör olmuşsun ama…. Zannediyor ki o söz Kadir Topbaş’ın sözü. Bunlar tarihleri boyunca dini hassasiyetlerin hep karşısında oldu. Beni izlemeye devam edin ve CHP’nin nasıl bir zulümle ülke yönettiğini herkes görsün. Hafızanızı ne kadar aydın tutarsanız ileriyi o kadar aydınlık göreceksiniz.”

DSP MHP ve ANAP hükümeti döneminde 21 banka fona devredildi. Benim çiftçim esnafım köylüm ödedi. Dünya küresel finans krizini yaşadı bir tane bankamız battı mı? IMF 23.5 milyar dolar borç bıraktı. Biz ödedik ödedik 5 milyar dolara indirdik. Sayın Bahçeli senin borçlarını hala biz ödüyoruz. Vatanını sevmek bu millete efendilik değildir, millete hizmetkar olmaktır. Partimizi kurduğumuzda tek millet dedik. Türkü, kürdü, Lazı, ARabı,… Hepsi bunun içerisinde.

İlki tek bayrak dedik: Birileri niye bayrağımızı beğenmiyor. Bu bayrak şehit kanından geliyor, hilal bağımsızlığı ifade ediyor, yıldız şehidimizi simgeliyor. Bu bayrak 74 milyonu temsil ediyor.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır, onun için diyoruz ki tek vatan. Bu vatanın üzerinde biz ameliyat yaptırmayız. Bu vatan 74 milyonun vatanı.

Bu topraklar kuru skıyla alınmadı şehitlerimizin kanıyla alındı ve onun için tek devlet diyoruz.

Bizim Merkez Bakası’nın kasasında MHP döneminde 27.5 milyar dolar vardı. Paranın yarısı yurt dışındaki işçilerimizin dövizleriydi. Şimdi Merkez Bankası’nın kasasında 95 milyar dolar var. Bak nereden nereye geldik. Bahçeli döneminde kişi başına milli gelir 3 bin 400’dü hamdolsun 10 bin doları aştı. Devletin borçlanma faizi yüzde 69’du şimdi devletin borçlanma faizi yüzde 7’ye indi. Aradaki farkı benim Yozgat’lı kardeşim ödedi.

Bahçeli kalkmış asgari ücreti 825 lira yapacağız diyorlar. Ama senin döneminde asgari ücretle ne alınıyordu şimdi bizim dönemimizde Asgari ücrette ne alınıyor.

Hiç yorum yapılmamış!

YORUM YAP

İsim:
Email:
Site:
Yorum: