logo

Şefaatli'ye Hoşgeldiniz.
Tarih: 08-21-2017
Saat: 03:47

Rss
Site Map Contacts anasayfa
Anasayfa » Haber » Patlayan hortum, itfaiye müdürünü sırılsıklam yaptı
Reklam
yazarYazar: Umut | tarihTarih: 10 Eylül 2011 / 0:11 | etiketEtiketler: ,


YOZGAT Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, yeni alınan 4 yeni itfaiye aracının tanıtımını yaptı. Bu kapsamda düzenlenen ve gerçeğini aratmayan yangın söndürme tatbikatı sırasında patlayan hortumdan çıkan basınçlı su, itfaiye müdürünü yere düşürüp, sırılsıklam yaptı.

TATBİKATI YÖNETİRKEN SIRILSIKLAM OLDU

İtfaiye aracının tanıtım törenine Belediye Başkan Yusuf Başer, başkan yardımcıları, belediye personeli, meclis üyeleri ve mahalle muhtarları katıldı. İtfaiye Müdürü Eyüp Albayrak’ın, araçlar hakkında kısa bilgi vermesinin ardından tatbikat düzenlendi. Trafik kazalarında yanan otomobil ve benzeri araçların söndürülmesi, kimyasal madde ve doğalgaz kaynaklı yangınlara müdehale için alınan kurtarma ve söndürme ekipmanlarının tanıtımı, düzenlenen tatbikatla yapıldı. İtfaiye erleri, tatbikatta yanan bir aracı söndürürken, içinde mahsur kalan bir vatandaşı da kurtardı. Bir başka araç yangınını söndürme sırasında ise patlayan hortumdan çıkan basınçlı su, itfaiye müdürü Eyüp Albayrak’ı yere düşürdü. Sırılsıklam ıslanan Albayrak, yerden kalkarak tatbikatı yönetmeye devam etti.

Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, gerçeğini aratmayan tatbikat hakkında bilgi verirken, göreve başladıkları günden itibaren halkın can ve mal güvenliğini açısından büyük önem taşıyan itfaiye müdürlüğünü araç gereç yönünden güçlendirmeye çalıştıklarını söyledi. Başkan Başer,, “Araçlarımızı yeniledik, modern cihazlarla donattık. Bugün aldığımız araçlarla da personelimiz tatbikat yaptı. Tatbikat gerçeği aratmadı, tüm personelimize teşekkür ediyorum. İnşallah yangın çıkmaz ama çıktığında da zamanında müdahale yapılacaktırö diye konuştu.

Hiç yorum yapılmamış!

YORUM YAP

İsim:
Email:
Site:
Yorum: