logo

Şefaatli'ye Hoşgeldiniz.
Tarih: 08-17-2017
Saat: 08:54

Rss
Site Map Contacts anasayfa
Anasayfa » Haber » Özelleştirme ilk Pürüzünü Gösterdi.
Reklam
yazarYazar: Umut | tarihTarih: 26 Ekim 2011 / 22:03 | etiketEtiketler: , , ,

Yozgat Şeker Fabrikasının pancar alımını yavaşlatmasının ardından fabrika önünde römorklarına pancar yüklü traktör ve kamyonların oluşturduğu kuyruk 4 kilometreyi geçti.

Yozgat’ın Sorgun ve diğer ilçelerinden ürettikleri pancarları Yozgat Şeker Fabrikası’na teslim etmek için kamyon ve traktörlerle getiren çiftçiler, fabrikanın bir an önce seri alıma başlamasını bekliyor.Pancar üreticisi Ömer Ulusoy, havaların yağışlı ve soğuk olması nedeniyle yağmur altında günlerce beklediklerini belirterek, “Diğer ilçelerden gelen çiftçi arkadaşlarımız günlerce traktörlerinin içerisinde yatıyor. Sezon bittiği halde daha yolumuz bile yapılmadı. Halen çamurun içerisinde kuyruk sırasına giriyoruz. Fabrika hafta sonundan bu yana pancar alımı yapmıyor. Bu yüzden de kuyruk kilometrelerce uzayıp gidiyor” dedi.Pancar çiftçisi Mesut Uzar da, 3 günden beri soğuk havada sıra beklediklerini dile getirerek şunları söyledi:”Konya ve Çorum’daki şeker fabrikaları çiftçiyi düzenli bir şekilde sıraladıktan sonra numara veriyor. Daha sonra anons edilen çiftçi işlemlerini yaptırıyor. Bizim Yozgat Şeker Fabrikasında böyle bir düzenin olduğunu söylemek çok zor. Üç gündür soğuk havada bekliyoruz. Geceleri kimi arkadaşımız kamyon kimi de traktörler içinde yatıyor. Yetkililerimizin biran önce pancar alımını hızlandırmaları gerekiyor.”

Yozgat Şeker Fabrikası Müdürü Ali Berber, Aa muhabirine yaptığı açıklamada, eylül ayından itibaren devam şeker pancarı alımları nedeniyle fabrikanın ana silolarının şekerpancarı ile dolduğunu söyledi.

Berber, fabrikanın pancar alımlarını silolarda biriken pancarları eritmek için 3 gündür yavaşlattığını kaydederek fabrikada alımların bu günden itibaren tekrar hızlanacağını ifade etti.

Havanın soğuk olması nedeniyle bazı çiftçilerin yol kenarında battaniyeye sarılmış bir şekilde oturmaları dikkatlerden kaçmadı.

Hiç yorum yapılmamış!

YORUM YAP

İsim:
Email:
Site:
Yorum: