logo

Şefaatli'ye Hoşgeldiniz.
Tarih: 09-20-2017
Saat: 01:20

Rss
Site Map Contacts anasayfa
Anasayfa » Haber » İMKB’DEN YOZGAT’A İKİ OKUL
Reklam
yazarYazar: Umut | tarihTarih: 24 Nisan 2011 / 21:40 | etiketEtiketler: , , ,

Yozgat Valisi Necati Şentürk, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) tarafından yaptırılacak iki okul’un müjdesini verdi.

Valilik Salonu’nda düzenlenen toplantıya Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İnci Varinli, İl Emniyet Müdürü Bekir Akarsu, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Başkan Yardımcısı Adalet Polat, kaymakamlar ve belediye başkanları katıldı.

Vali Necati Şentürk yaptığı konuşmada, Türkiye’nin her bölgesinde önemli görevler yapan Yozgatlıların bulunduğunu, bununla gurur duyduklarını söyledi.

İMBK Başkan Yardımcısı Adalet Polat’ın da Yozgatlı olduğunu ve Yozgat’a iki müjdeli haberle geldiğini belirten Şentürk, şöyle konuştu: “İMKB tarafından Boğazlıyan ilçemize 3,5 milyon liraya mal edilecek 24 derslikli bir ilköğretim okulu yapılacak. Böylelikle Boğazlıyan ilçemizde yaşanan okul sıkıntısı giderilmiş olacak. Yine İMKB Bozok Üniversitemize bir sağlık meslek yüksek okulu yaptırmayı planlanmış ve kararlaştırmıştır. Her iki okulun yapımı İMBKB Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında protokolle onaylanmıştır. Sağlık meslek yüksek okulunun maliyeti 4 milyon lira civarındadır. Bu yıl İMKB’den alacağımız eğitim yatırım miktarı 7,5 milyon liradır.”

-İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN MOBESE ÖDENEĞİ-

Şentürk, geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Osman Güneş’in valiliğe gerçekleştirdiği ziyarette bir toplantı düzenleyerek Yozgat’ın sorunlarını görüştüklerini hatırlattı.

Hiç yorum yapılmamış!

YORUM YAP

İsim:
Email:
Site:
Yorum: