logo

Şefaatli'ye Hoşgeldiniz.
Tarih: 08-17-2017
Saat: 08:45

Rss
Site Map Contacts anasayfa
Anasayfa » Haber » Bozok Üniversitesi Rektörü Tamer Uçar Oldu
Reklam
yazarYazar: Umut | tarihTarih: 10 Mayıs 2011 / 22:50 | etiketEtiketler: , , , ,

Bozok Üniversitesi
Bozok Üniversitesinin yeni rektörü nihayet belli oldu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, YÖK tarafından kendisine gönderilen 3 isim arasından B.Ü. Mimarlık ve Mühendislik fakültesi Dekanı Prof.Dr.Tamer Uçar’ı Bozok Üniversitesinin yeni rektörü olarak atadı.

Cumhurbaşkanı Gül’ün yaptığı atama sonucunda Prof.Dr.İnci Varinli ile Prof.Dr. Kuddusi Erkılıç rektörlük yarışının son aşamasında devre dışı kaldı.

Bozok Üniversitesinin yeni rektörü Prof.Dr.Uçar, görevini önümüzdeki günlerde kurucu rektör İnci Varinli’den devralacak.

ADAY OLUNCA NE DEMİŞTİ

“Yozgat Bozok Üniversitesi rektörlüğüne 8 profesör ile birlikte adaylık yarışında mücadele eden B.Ü.Mimarlık ve Mühendislik fakültesi Dekanı Prof.Dr. Uçar, adaylık açıklamasında Bozok Üniversitesinde yapacağı Hizmetleri anlatırken Üniversitemizin sorunlarının reçetelerini hazırladım” demişti.

Uçar, adaylık açıklamasına ilişkin düzenlediği basın toplantısında özetle şunları söylemişti :

“Üniversitemizde kurulduğu günden itibaren kadrolu öğretim üyesi olarak hizmet etmek amacıyla Yozgat’a geldim. Her Yozgatlı gibi 7 gün 24 saat buradayım ve bütün ihtiyaçlarımı buradan karşılıyorum. Memurluk felsefeme göre benim memleketim doğduğum yer değil doyduğum yerdir. Her Yozgatlı gibi ildeki ve üniversitemizdeki gelişmelerle gurur duyuyorum. Olumsuzluklara üzülüyor, yarınlara daha güvenle bakmak istiyorum geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için yöremiz için ülkemiz için bunun önemli olduğunu düşünüyorum.

Üniversitenin sorunlarının yakından biliyorum ve çözüm reçetelerini de hazırladım. Üniversitenin gelişmesi için daha çok kadrolu öğretim üyesinin gelmesi ve kente yerleşmesi gerekir. Parçalayıcı değil birleştirici, süreç boyunca ve sonrasında tercihlere saygı duyan anlayışla, en iyisini yapmak için rekabetçi ama hasmane tutum ve davranışlara kapı aralamayan, centilmene bir yöntem izlemek arzusundayız.

Akademik ortamda yakışıksız bölünme, kamplaşma ve gruplaşmalara da göz yummayacağım. Kurumları içten içe kemiren, gerçekle ilgisi olmayan asılsız dedikodulara itibar edilmeyecek. Kişilerin iş ahlakı, kurumsal katkısı ve çalıma performansı değerlendirmelerde esas alınacaktır. Yapılacak seçimlerde mevcut adaylar içinde oy kullanma hakkı bulunan tek adayım. Rektör olarak seçilsem de seçilmesem de her zaman olduğu gibi yine görevimin başında olacağım.”

Hiç yorum yapılmamış!

YORUM YAP

İsim:
Email:
Site:
Yorum: