logo

Şefaatli'ye Hoşgeldiniz.
Tarih: 09-20-2017
Saat: 01:17

Rss
Site Map Contacts anasayfa
Anasayfa » Haber » Bozdağ’dan hızlı tren müjdesi
Reklam
yazarYazar: Umut | tarihTarih: 5 Mart 2012 / 9:12 | etiketEtiketler:

Yozgat Hızlı Tren

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, yüksek hızlı trenin 2015 yılı içerisinde Yozgat seferlerine başlayacağını belirterek, ”Yerköy ile Ankara arasının ihalesi de yapılmak üzere. 2015 yılı içerisinde Ankara’daki kardeşim, yüksek hızlı trenle 1 saat civarında Yozgat’a ulaşma imkanı bulacak” dedi.

Bozdağ, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ve bazı milletvekilleri, Yozgatlı Dernekler Federasyonu tarafından Mamak’ta bir restoranda düzenlenen ”Geleneksel Arabaşı Etkinliği”ne katıldı.

Bozdağ, burada yaptığı konuşmada, Yozgat’ın, 81 il gibi Türkiye’nin iyiliği, güzelliği ve daha iyi bir yere gitmesi için gecesini gündüzüne katarak çalışan yiğit ve fedakar insanların yaşadığı bir şehir olduğunu söyledi.

Yozgatlıların yurt içi ve yurt dışında artık büyük başarılara imza attıklarını ifade eden Bozdağ, ”Bugün artık yurt içi ve yurt dışında iş dünyasında, akademide, siyasette, ticarette başarılı Yozgatlılarla karşılaşınca her defasında kendim başarmış gibi, kendi annem, babam, kardeşim başarmış gibi göğsüm kabarıyor, büyük onur duyuyorum. Yozgat, iyilikte ve hayırda yarışı kendisine şiar edinmiş insanların bulunduğu bir ilimizdir. Nerede iyilik yarışı varsa onun önünde, yanında arkasında mutlaka sizin bir evladınız vardır” ifadesini kullandı.

Birlik ve beraberliğin önemine işaret eden Bozdağ, ”Ben her zaman söylüyorum, birbirimize karşı değil, birlikte daha iyi bir Yozgat, daha iyi bir Ankara ve daha iyi bir Türkiye için mücadele etmek bizim ana karakterimizdir. Bugüne kadar bunu yaptık bundan sonra da bunu yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yozgatlıların kendilerine her zaman destek olduğunu, bunun bilinciyle Yozgat’a daha iyi hizmet edebilmek için çalıştıklarını anlatan Bozdağ, şöyle konuştu:

”Yozgat düne göre daha iyi bir noktada. inşallah yarın daha iyi bir noktada olacak. Ankara ile Yozgat neredeyse birbirinin mahallesi pozisyonunda. 2015 yılı içerisinde Yüksek Hızlı Tren Yozgat seferlerine başlayacak. Yerköy ile Ankara arasının ihalesi de yapılmak üzere. O da 2015 yılına kadar bitecek. Dolayısıyla 2015 yılı içerisinde Ankara’daki kardeşim yüksek hızlı trenle 1 saat civarında Yozgat’a ulaşma imkanı bulacak. Bu çok büyük bir yatırımdır.”

10 MART YOZGAT’TA TARİHİ BİR GÜN
Bozdağ, 10 Mart’ta Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in de katılımıyla Yozgat’ta çağrı merkezinin hizmete açılacağını, bunun kent için tarihi bir gün olacağını kaydetti. Bekir Bozdağ, şu anda 200 kişinin istihdam edildiği çağrı merkezinin kapsamının genişletileceğini önümüzdeki dönemde bu sayının bin kişiye ulaşabileceğini belirtti.

Geçen yıl Et Balık Kurumu Yozgat Şubesinin açıldığını hatırlatan Bozdağ, ”Et Balık Kurumu süt işine de giriyor ve Yozgat’ta da bunun sütle ilgili kısmı ilk uygulamasını yapacak. Bu kapsamda arabaşının patenti bizde ama Yozgat’ta patenti olan yeni bir işi daha yapıyoruz. Yozgat Et Balık Kurumu, ‘Yozgat Kavurma’ ismiyle yeni bir kavurmayı Türkiye piyasasına sunuyor. Onun da patenti alındı deneme üretimi yapıldı önümüzdeki günlerde sofralarımızda inşallah” dedi.

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI YILDIZ
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da Yozgat denilince ilk akla gelenin ‘ben’ değil ‘biz’ kültürü olduğunu kaydetti. Ekonomik, iktisadi ve sosyal bütün gelişmelerin başına siyasi istikrar geldiğini anlatan Yıldız, ”Siyasi istikrar bütün sektörlerin başında bulunuyor. O açıdan Türkiye’de bu iktidarın bu siyasetin sürdürülebilir olması aslında aslında bütün illerimize götürülecek hizmetler açısından da önemlidir” diye konuştu.

Yıldız, bu tür etkinliklerin kültürleri geliştirmek, gelenek ve görenekleri hatırlamak açısında da önemli bir fırsat olduğunu sözlerine ekledi.

Hiç yorum yapılmamış!

YORUM YAP

İsim:
Email:
Site:
Yorum: