logo

Şefaatli'ye Hoşgeldiniz.
Tarih: 08-17-2017
Saat: 08:51

Rss
Site Map Contacts anasayfa
Anasayfa » Haber » Bingöl’deki Terörist Saldırısı Sonucu Yozgat’lı Onbaşı Deniz Bacanak Şehit Oldu
Reklam
yazarYazar: Umut | tarihTarih: 3 Temmuz 2011 / 19:58 | etiketEtiketler: , ,

Deniz Bacanak,Yozgatlı Şehit Deniz BacanakBıngol’dekı Saldırıda Yozgat’ın Sekılı Beldesı’nden Denız Bacanak Tezkeresıne 20 Gun Kala Sehıt Oldu.

Bingöl’de jandarma karakoluna inşaat malzemesi taşıyan kamyonete yönelik terörist saldırıda şehit olan Onbaşı Deniz Bacanak’ın Ankara’nın Mamak ilçesindeki baba evinde yas var.

Ankara Merkez Komutanlığı yetkilileri, sağlık ekipleriyle, terhisine 25 gün kala şehit olan Onbaşı Deniz Bacanak’ın Mamak Mutlu Mahallesi 481. Sokak’taki evine gelerek acı haberi yakınlarına iletti ve başsağlığı dilediler.

Oğulları için ağıtlar yakan acılı aile, eve taziye ziyaretinde bulunan akrabaları tarafından teskin edilmeye çalışıldı. Şehit haberinin alınmasının ardından ailenin yakınları ile şehidin arkadaşlarının da taziye ziyaretine geldiği eve Türk bayrağı asıldı.

Şehidin dayısı Kenan Eroğlu, şahadetin yüce bir makam olduğunu belirterek,

“Cenabı Allah’ın verdiği canı Allah alır. Ne mutlu ki ona vatan ve millet için canını verdi. Cenabı Allah bize de aynı şerefi nasip etsin. O, şu anda büyük bir makamda. Rabbım çok sevdi ki canını erken aldı” dedi.

Yeğeni ile en son ne zaman görüştüğünün sorulması üzerine Eroğlu, bir hafta önce telefonla görüştüklerini, çok iyi olduğunu söylediğini belirtti. Kenan Eroğlu, “Bunu yapanların yanına kalmayacak. Bunun için zaten ant içmiştim, bu andımı burada yineliyorum. Cenabı Allah bu dünyada da öteki dünyada da bunun hesabını soracak. Onlar bunun hesabını verecekler” diye konuştu.

Öte yandan yakınları, 3 kardeşi daha bulunan şehidin Aski’de çalışan babası ile annesinin şeker hastası olduğunu belirtti. Akrabaları, şehit Deniz Bacanak’ın naaşının yarın Kocatepe Camisi’nde ikindi vakti düzenlenecek törenin ardından Ankara’da toprağa verileceğini kaydetti.

-AMCASININ OĞLUNUN DÜĞÜNÜNE KATILACAKTI-

Deniz Bacanak’ın şehadet haberi, Yozgat’ın Yerköy ilçesi Sekili beldesinde yaşayan akrabalarını da yasa boğdu.

Amcası Ekrem Bacanak, şehit yeğeni ile bir süre önce telefonla görüştüklerini ve oğlu Fatih Bacanak’ın düğün tarihine birlikte karar verdiklerini söyledi.

Hem düğün töreni hem de beldedeki tarlalarıyla ilgilenmek üzere Sekili’ye gelen baba Erhan Bacanak, acı haberi alır almaz, diğer yakın akrabalarıyla Ankara’ya gitti. Sekili beldesinde kalan yakınları ise düğün hazırlıklarını bırakıp, gelen acı haber üzerine ağıtlar yakıp, ağlamaya başladı.

Şehit onbaşı Deniz Bacanak’ın babaannesi 80 yaşındaki İsmet Bacanak, “Bunu mu yapacaktın bize, doya doya sarılmadan nereye gittin, yavrum” diye ağlarken, amcasının eşi Nezaket Bacanak da “Düğün yapacaktık hani, seni bekliyorduk, böyle mi gelecektin düğüne” diye gözyaşı döktü.

Hiç yorum yapılmamış!

YORUM YAP

İsim:
Email:
Site:
Yorum: