logo

Şefaatli'ye Hoşgeldiniz.
Tarih: 09-20-2017
Saat: 01:20

Rss
Site Map Contacts anasayfa
Anasayfa » Haber » 3 Rektör Adayı Cumhurbaşkanına Bildirildi
Reklam
yazarYazar: Umut | tarihTarih: 6 Mayıs 2011 / 22:33 | etiketEtiketler: , ,


YÖK Genel Kurulu toplantısında, 14 devlet üniversitesinin, Cumhurbaşkanlığına bildirilecek rektör adaylarının isimleri belirlendi. YÖK’ten edinilen bilgilere göre, kurulun 4-5 Mayıs’ta toplandığı anımsatılarak, eğitim, kadro, mevzuat ve vakıf üniversiteleri koordinasyon komisyonları raporlarının görüşüldüğü bildirildi.

Toplantıda, 14 devlet üniversitesinde yapılan seçimle belirlenen 6 aday arasından yapılan seçim sonucunda 3 rektör adayının isminin belirlendiği belirtilerek, bu isimlerin Cumhurbaşkanlığına bildirileceği hatırlatıldı.

YÖK genel kurulu Bozok Üniversitesinin 6 adayı içerisinde 3 kişiyi belirledi. Buna göre, Cumhurbaşkanlığına bildirilecek 3 aday arasında Prof. Dr. Tamer Uçar, Prof. Dr. İnci Varinli ve Prof. Dr. Kuddisi Erkılıç’ın isimleri yeraldı. YÖK, Yozgat’ta yapılan oylamada 16 oy edinen ve 3.sırada yeralan Prof.Dr. Hakkı Acun’u eleyerek 4.sıradaki Prof.Dr.Kuddusi Erkılıç’ı 3.sırada aday gösterdi. Erkılıç, Yozgat oylamasında 9 oy almıştı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, YÖK’ün bildirdiği bu 3 aday arasından birini bu ay sonuna kadar Bozok Üniversitesi rektörlüğüne atayacak.

Hiç yorum yapılmamış!

YORUM YAP

İsim:
Email:
Site:
Yorum: