logo

Şefaatli'ye Hoşgeldiniz.
Tarih: 08-21-2017
Saat: 03:49

Rss
Site Map Contacts anasayfa
Anasayfa » Arsiv - Temmuz 2011
yazarYazar: Umut | tarihTarih: 9 Temmuz 2011 / 22:58

Hamzalı Köyü

Hamzalı Köyü; Celali isyanlarından önce, şimdiki oturum yerinin 2 km. batısındaki Örençeşme – virançeşme, mevkiinde kurulu iken, Celali isyanlarından sonra, yukarı kanağın uzantısı olan, karasu-kanak çayı kenarına taşınmıştır. Hamzalı Köyü halkı Oğuz boyundan, Mamalu Türkmenlerinin, Ağçalu oymağındandırlar.

Coğrafi Konumu

yazarYazar: Umut | tarihTarih: 9 Temmuz 2011 / 22:44

Buğday,Ekin,Arpa

Şefaatli Çiftçisinin En Yaygın Geçim Kaynağı Olan Ekin’de Hasat Zamanı.Geçen Seneye Göre Ekinlerin Geç Biçilmesi Can Sıksada Bu Sene Gecikmeden Çok Ekinin Rüzgardan Yatması Canları Sıkıyor.Şefaatlili Çiftçiler Bu Zamanlarda Olağanl Bir Hava Durumu Bir Yıllık Emeğimizin Çöpe Gitmesini Sağlar İnşallah Hasat Kazasız Belasız Geçer Temennisinde Bulunuyor.

Şefaatli.net Muhabiri

yazarYazar: Umut | tarihTarih: 9 Temmuz 2011 / 22:27

Şefaatli.net Olarak Şefaatli Mobese Çalışmasını Yakından İzliyoruz.

Şefaatli Güvenliği İçin Yapılan Mobese Sistemi Bütün Engellere Rağmen Devam Ediyor.Mobesenin Yapılma Vakti ile Ekin Biçme Döneminin Çakışması Şefaatli Çiftçisine ve Mobeseyi Yapan Ustalara Zorluk Çıkartıyor.Şefaatli Çarşısında İşin Aksaması Sitemin Geç Kurulmasına Yol Açması Ön Görülüyor.

yazarYazar: Umut | tarihTarih: 3 Temmuz 2011 / 19:58

Deniz Bacanak,Yozgatlı Şehit Deniz BacanakBıngol’dekı Saldırıda Yozgat’ın Sekılı Beldesı’nden Denız Bacanak Tezkeresıne 20 Gun Kala Sehıt Oldu.

Bingöl’de jandarma karakoluna inşaat malzemesi taşıyan kamyonete yönelik terörist saldırıda şehit olan Onbaşı Deniz Bacanak’ın Ankara’nın Mamak ilçesindeki baba evinde yas var.

Ankara Merkez Komutanlığı yetkilileri, sağlık ekipleriyle, terhisine 25 gün kala şehit olan Onbaşı Deniz Bacanak’ın Mamak Mutlu Mahallesi 481. Sokak’taki evine gelerek acı haberi yakınlarına iletti ve başsağlığı dilediler.

yazarYazar: Umut | tarihTarih: 1 Temmuz 2011 / 1:32

Kabotaj Bayramı,Kabotaj,Kabotaj,Deniz Bayramı

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramımız Kutlu Olsun

Şefaatli.net