logo

Şefaatli'ye Hoşgeldiniz.
Tarih: 08-21-2017
Saat: 03:47

Rss
Site Map Contacts anasayfa
Anasayfa » Arsiv - Haziran 2011
yazarYazar: Umut | tarihTarih: 30 Haziran 2011 / 21:22

Biçer Döver,Biçer,Biçer Döver

Türkiye’nin önemli hububat üretim merkezinden biri olan Yozgat’ta buğday hasadı yapan çiftçiler hükümetten bir an önce hububat taban fiyatının açıklanmasını bekliyor. Çiftçiler hükümetin vereceği buğday taban fiyatının 65 ile 75 kuruş arasında olması gerektiğini belirtiyor.

Çiftçilerin şu anda hükümetten buğday taban fiyatının açıklanmasını istediklerini ifade eden Yılmaz, “Ümidimiz hükümetimiz çiftçimizi memnun edecek bir taban fiyatı açıklamasıdır. Hükümetimizin açıklayacağı fiyatı piyasayı belirleyecektir. Mazot, gübre girdilerinin göz önüne alınarak iyi bir rakam açıklanacağını ümit ediyoruz. Şu anda hasat yapılan buğdayın fiyatı açıklanacak, fiyata göre 65 ve 75 olmalıdır. Bu kapsamda ofisin de alım yapmasının piyasa açısından dengeleyici olacağını düşünüyoruz. ” görüşünü dile getirdi.

yazarYazar: Umut | tarihTarih: 30 Haziran 2011 / 21:18

Milli Piyango,Milli Piyongo Yozgat,Milli Piyango Çekilişi
Milli Piyango 9 Temmuz 2011 Çekilişi Yozgat’ta Gerçekleştirilecek.Milli Piyango İdaresi Tarafından Duyurulan Bu Bildiri Yozgat’ta Sürmeli Festivali’den Sonra İkinci Etkinlik Olarak Gözlenecek.

(Şefaatli.net Muhabiri)

yazarYazar: Umut | tarihTarih: 28 Haziran 2011 / 23:45

Sonsuz Salat ve Selam Sevgililer Sevgilisine Olsun
Ve O’nun Sahabesine Kainat Dolusunca Selam Olsun

 

Bütün Şefaatli Halkının ve Bizim Takipçi Okuyucularımızın Bu Mübarek Gecelerinin Kutlu ve Mübarek Olmasını Kâinatın Yüce Sahibi Cenab-ı Hak’tan Dilerim.

yazarYazar: Umut | tarihTarih: 28 Haziran 2011 / 2:46

Şefaatli Karanlık Dere,Karanlık Dere,Şefaatli Karanlık Dere Vadisi

Yerköy Şefaatli arasında bulunan Karanlıkdere bölgesinde bahçe ve tarlaları bulunan Delice, Kördeve, Kahyaköyü, Karaosmanoğlu, Köycü ve Hacımusalı köylüleri, ekili alanlara büyük zarar veren domuzlardan şikayetçi.

Hacımusalı Köyü Muhtarı Salih Ürün, domuzların arazilerinde ekili ürünlere ciddi zarar verdiğini belirterek, “domuzlar hasat zamanı gelmiş buğdaylarımıza büyük zarar verdiler. Yine sebzeleri ve nohutları da yerlerinden söktüler. Bu hayvanlarla mücadele edilmezse ektiğimiz ürünlerden nasıl gelir elde edeceğiz? Yetkililerden bu konuşa bir çözüm bulmalarını istiyoruz” dedi.

Ürün, domuzların yol açtığı zararlarla ilgili çevre köylerin muhtarlarıyla birlikte resmi makamlara müracaat edeceklerini belirterek, domuzların imhası için belirli zaman dilimlerinde sürek avı düzenlenebileceğini veya domuz başı prim sisteminin getirilmesi gerektiğini kaydetti.

yazarYazar: Umut | tarihTarih: 28 Haziran 2011 / 2:43


Türkiye tarımının önemli bir kısmının hasadını yapan Yozgat’ın Yerköy ve Şefaatli ilçelerindeki yaklaşık 2 bin biçerdöverci, hasat mevsimi için gittikleri Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin hasadını tamamlayarak Yozgat’a dönmeye başladı.

Biçerdöverciler, bu yıl hububat hasadının çok iyi olduğunu belirterek, “Allah’a şükür, bu yıl oldukça bol yağış oldu. Tabi bu da ekili ürünlere yaradı. Bizler Adana, Şanlıurfa ve Diyarbakır’da hububatın biçimini yaptık. Buğday ve arpa önceki yıllara göre çok güzel verimliydi. ” dedi.

Yozgat’ın Yerköy ilçesi ve Sekili beldesinin hasadının başladığını ifade eden Biçerci Nizam Bozkurt, “Biz zaten Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki illerimizin hasadını tamamlamamızın ardından, durmaksızın İç Anadolu bölgemizin hasadına başlıyoruz.

Toplam 7 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...Son »