logo

Şefaatli'ye Hoşgeldiniz.
Tarih: 08-21-2017
Saat: 03:48

Rss
Site Map Contacts anasayfa
Anasayfa » Arsiv - Mayıs 2011
yazarYazar: Umut | tarihTarih: 31 Mayıs 2011 / 18:12

Hürriyet Gazetesinin ‘YOZGAT-ANKARA Ölüm Hattı’ Haberiyle ilgili Soruşturma Başlatıldı.

Sağlık Bakanlığının, Yozgat’ta geçirdiği trafik kazası sonucunda kaldırıldığı hastanede Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı virüsünün bulaşması nedeniyle öldüğü ileri sürülen Emre Can Şahinkaya ile ilgili iddiaları araştırmak üzere, uzman hekimlerden oluşan bir heyet ve müfettiş görevlendirdiği bildirildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bir gazetede, “Yozgat-Ankara Ölüm Hattı” başlığıyla yayımlanan haberdeki iddialarla ilgili inceleme başlatıldığı belirtildi.

“Konuyla ilgili uzman hekimlerden oluşan bir heyet ve müfettiş görevlendirilmiştir” denilen açıklamada, görevlendirilen heyetin yarın çalışmalarına başlayacağı kaydedildi.

yazarYazar: Umut | tarihTarih: 25 Mayıs 2011 / 22:34

Şefaatli FM

Şefaatli Radyosu , Şefaatli Fmi,Şefaatli Fm, Şefaatli Radyo,Radyo Şefaatli,Şefaatli

yazarYazar: Umut | tarihTarih: 24 Mayıs 2011 / 19:43


Yozgat’ta sanatseverlerin ilk kez operet izleme fırsatı buldu. Türkiye’nin altıncı, Karadeniz bölgesinin tek opera ve Bale kurumu olan Samsun Devlet Opera ve balesi müdürlüğü Opera ,bale ve çok sesli müzik sanatını Anadolu çevresinde tanıtmak ve sevdirmek amacıyla Büyük Anadolu Turnesini Yozgat’ta başlattı.

Dünyadaki opera kültürünün doğudaki ilik temsilcisi olan ve birçok ünlü eserini dünya sahnelerinde izlenen, aynı zamanda Azerbaycan Milli Marşı’nın da bestecisi olan Üzeyir Hacıbeyov’un iki perdelik müzikal komedisi ‘Arşın Mal Alan’ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonu’nda ücretsiz olarak izleyenlere sunuldu.

Samsun Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü yetkilileri , bu sezon repertuara alının ve izleyenler tarafından yoğun bir beğeni kazanan ‘Arşın Mal Alan’ operetinin turne kapsamında ilk kez Yozgat’ta sanatseverlerin karşısına çıktığını ve Büyük Anadolu Turnesinin Gümüşhane de noktalanacağını açıkladılar.

yazarYazar: Umut | tarihTarih: 24 Mayıs 2011 / 15:33

BBP Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili 1. sıra adayı Selahattin Şenliler, Seçim çalışmaları kapsamında Yozgat’ın Şefaatli ilçesinde esnafı ziyaret ederek, partisinin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Seçimlerin Türkiye için bir dönüm noktası olacağını belirten Şenliler, “Siyasi iktidar seçimlerden sonra anayasayı değiştirecektir. Bu değişiklik, meydanı boş bulanlar tarafından yapılmaması gerekir. Büyük Birlik Partisi’nin olmadığı bir Meclis eksik bir meclistir. ” dedi.

‘Güvenlik, Özgürlük ve Refah Projesi’ni anlatan Şenliler, Büyük Birlik Partisi’nin bu ülkenin teminatı olduğunu ifade etti. Şenliler, “BBP her evde ikinci partidir. Biz de her evden bir oy istiyoruz. Bize düşen inandığımız değerleri anlatmaktır. Biz seferle memuruz, zafer Allah’ın takdiridir. ” diye konuştu.

Kategori: Yozgat

Yozgat Spor

yazarYazar: Umut | tarihTarih: 22 Mayıs 2011 / 1:51

1959 yılında Karagümrük adıyla kurulan, kimi zaman kapanma tehlikesi geçiren ama hiçbir zaman centilmenlikten, sportmenlikten uzaklaşmayan Yozgatspor, Yimpaş bünyesine geçtikten 1.5 sene sonra Birinci Lig kapısını araladı.

Ligde çok güçlü rakiplerle karşılaşmasına rağmen kısa sürede bu büyük başarıyı yakalayan Kırmızı Siyahlılar, bu sayede 41 yıllık bir özleme de son vermiş oldu.Yimpaş Yozgatspor’ un çok uzun yıllara dayanan bir şampiyonluk öyküsü var. Birçok ünlü takım gibi köklü nir geçmişe sahip olmasına karşın, uzun yıllar kıt imkanlar içerisisnde sportmence ligdeki mücadelesini sürdüren Kırmızı Siyahlılar, 1959 yılında “Karagümrük” ismiyle kuruldu.

1961 yılında Yozgat Amatör Küme Futbol Ligi’ nde faaliyetini sürdüren Kulübün adı o yıl sonrası yapılan bir genel kurul sonrası, “Bozokspor” olarak değiştirildi. Bozokspor Kulübü en önemli başarısını, 1982/83 sezonunda yaşadı. Daha önce profesyonel ligde takımı bulunmayan illerin alındığı katılma maçlarına başlamadan önce, Kulüp yönetimini Yibitaş Hoding devraldı.

Toplam 10 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...10...Son »